IDEA
StatiCa

Strona główna » IDEA StatiCa
IDEA RS rozwija i dostarcza oprogramowanie zorientowane na obliczanie i projektowanie elementów konstrukcyjnych ze 100% dokładnością zgodnie z obowiązującymi normami. Programy wyposażone są w nowoczesny interfejs i możliwość generowania praktycznych raportów. Produkty firmy IDEA RS oparte są na nowoczesnych metodach analityczno/obliczeniowych konstrukcji jak również na ulepszonych metodach już istniejących.

Minimalizacja ryzyka wystąpienia defektów konstrukcji

(zarysowanie ścian, ugięcia płyt) oraz katastrof.

Zmniejszenie kosztów użytych materiałów

z których zbudowane są elementy konstrukcyjne aż do 30 % (w przybliżeniu 5 % całkowitych kosztów dla konstrukcji betonowych oraz do 10 % w przypadku konstrukcji stalowych).

Zmniejszenie kosztów nieprzewidzianych

aż do 25 %. Defekty konstrukcji i opóźnienia to problemy niewidoczne dla użytkownika danej konstrukcji. Problemy te muszą zostać rozwiązane z wykorzystaniem dodatkowych prac i materiałów przed ukończeniem budowy obiektu. Powoduje to zwiększenie kosztów, które zobowiązany jest ponieść inwestor, właściciel lub generalny wykonawca obiektu.

Oszczędność
do 50 % czasu

który inżynier musi spędzić na prawidłowym zaprojektowaniu elementów konstrukcyjnych oraz szczegółów.

A wszystko to w cenie wynoszącej 1/3 dużych pakietów oprogramowania

Ponadto, IDEA RS jest pierwszą na świecie firmą oferującą wymienione rodzaje usług również w wersji on-line, jako serwis oparty na technologii chmury internetowej. Pozwala to dotrzeć do globalnej społeczności inżynierów.
Większość uszkodzeń konstrukcji i katastrof nie jest spowodowana przez złą analizę konstrukcji - modelu globalnego („makro obraz“). Przyczyną jest zazwyczaj uszkodzenie pojedynczych elementów/szczegółów - konstrukcji („mikro obraz“). Oprogramowanie IDEA StatiCa skupia się właśnie na „mikro obrazie“ konstrukcji.

Obliczenia on-line w chmurze

Poza tradycyjnymi licencjami off-line, mogą Państwo użyć programów IDEA StatiCa jako serwis oparty na technologii chmury internetowej. Otrzymujecie Państwo dostęp do programów używając jedynie przeglądarki internetowej. Wszystkie obliczenia wykonywane są na serwerze IDEA RS. Zaloguj się do Internetu, kliknij, oblicz swoją konstrukcję – to takie proste!!!
IDEA StatiCa on-line znajduje się na stronie www.ideastatica.com gdzie możecie wykonać Państwo obliczenia zarówno DARMOWE, jak i te bardziej zaawansowane, płatne.
Wybierz rozwiązanie IDEA StatiCa
CONCRETE
Kompleksowe rozwiązania do
analizy i projektowania konstrukcji betonowych
STEEL
Kompletny system do projektowania konstrukcji stalowych
PRESTRESSING
Rozwiązania najwyższej jakości do zaawansowanych konstrukcji z betonu sprężonego

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ PREZENTACJĘ